.

.

Фотографија Backdrops Фото Позадина Прилагодено Деца Роденден Фаза завеса Backdrops за Фотографија Студио G-058

Фотографија Backdrops Фото Позадина Прилагодено Деца Роденден Фаза завеса Backdrops за Фотографија Студио G-058

DEN 669.60
DEN 402.00
Тековен
Во продавницата

Ви благодариме за вашата поддршка и доверба. Предност : Употреба на посебни ракување, Перат, Не исчезнува, браздата слободни, Расклопна складирање, еднократно. Карактеристики : Светлина absorbant , Не-рефлективен не џеб ,лесна, Не се перат.Ние зависи од нашите задоволството на клиентите за да се успее, затоа, вашата повратна информација е од исклучително значење за нас. Максимална ширина : 3 метри.Ви благодариме за вашата поддршка и доверба. П : Како можам да ви испрати дизајн?(како да го прилагодите)? А : Што големината дали сакате? Можете да го испратите да ги прилагодите на информации тука. Треба да се обезбеди висок квалитет на печатење датотека за нас. Здраво, Почитувани купувачи, Ако се сака да се Добие пакет, ве молиме контактирајте со нас да изберете брза испорака. тип : дигитално печатење /Компјутерско Печатење. Ние сме фотографија позадина фабрика, Ако имате голем нарачате, ве молиме контактирајте со нас. Материјал : Полиестер Материјал Тежина : 160g/плоштад. Значи, ако вие не може да го прифати,ве молиме да се купи со претпазливост. Во исто време,бидејќи на нашата позадина материјал или сликовно мастило во различни серии,позадина кога се печатени ќе имаат многу мала разлика. Ви благодариме за вашата нарачка. П : Како можам да се прилагодите на позадината не е на продажба? A : Можете да го испратите слики или идеи и големина сакате да ја нашата служба за корисници, и нашите дизајнери ќе се обиде да дизајн сличен позадина за вас. П : Може да винил материјал биде испран? како да се отстрани набори? A : Тоа може да не се мијат, и можете да го користите железо пеглање во задниот дел на позадината со ниска температура за да се елиминира или намали набори, но ве молам не пеглање во предниот дел од позадината или нека позадина допир на вода, затоа што тоа ќе ја уништи позадина.Резолуцијата најмалку 300dpi. Се применуваат за : свадба, возрасни, деца, празник партија, комерцијална работа, реклама екранот итн. ако имате било каков проблем, ве молиме контактирајте со нас. тип : дигитално печатење /Компјутерско Печатење. Ако се е точно, можете да цел овој производ директно .
Материјал : Тенок-Винил Материјал Тежина : 120g/плоштад. Максимална ширина : 3 метри. Нашите работното време е од 08 : 00 до 24 : 00 Добредојдовте во мојата продавница во секое време!. Нашиот дизајнер ќе го направи рендерирање за вас, тогаш јас ќе ви испрати на рендерирање за да потврдите. П : Може ли да се печати мојата сопствена слика или дизајн? A : Ние можеме да ви помогне да ги испечатите вашите сопствени слика. Answer : ___________________________ Note : истиот слика во различни монитори ќе се покаже на различни бои ефекти.

Останатите карактеристики

Големина (мм):
Винил-3.6x2.5m, Винил-3.6x1.8m, Винил-1.5x1m, Винил-2.2x1.5m, Винил-2.5x1.5m, Винил-2.5x1.8m, Винил-3x1.8m, Поли-3x2m, Поли-3x3m, Винил-2.5x2.5m, Поли-2.2x1.5m, Винил-2.7x1.8m
Бренд Име:
MEHOFOTO
Материјал:
Винил
Тип:
Спреј Насликани
Број На Модел На:
G-058
Стил:
Деца
Пакет:
Yes
свадба фотографија backdrops:
децата позадина
винил платно:
Дигитално Печатење
Големина (мм):
1500

Слични понуди