.

.

MONFARA 12V 24V Автомобил, Мотоцикл Батерија Полнач Интелигентни Пулсот Поправка Led Дисплеј За Автомобилската Мото Камион оловни Batterie

MONFARA 12V 24V Автомобил, Мотоцикл Батерија Полнач Интелигентни Пулсот Поправка Led Дисплеј За Автомобилската

DEN 2758.08
DEN 1406.00
Тековен
Во продавницата

Ако вашиот објект не пристигне во рок од 39 дена, ве молиме ги споделите со нас.
Оваа ставка може да се користи и 110 V/220 V на текст AC
Разликата помеѓу рачен и автоматски режим :
Прирачник : Тоа може да се користи за мал капацитет,Ниска температура(под 0 C) и големи Внатрешни resistancethe батерија,полнење струја е поголем од автоматски, па тоа трае помалку време од автоматски,но не мора да има човечки следење за да се избегне оштетување на батеријата,кога батеријата школка има температура мора да престане со полнење!користење на рачен режим, може да не повеќе од 1 час!
Автоматско : pulg AC прво потоа поврзете батерија со полнач,тоа ќе го препознае volgate automatic,telligent и удобен.
Строго се препорачува : во зима(под 0 C),се користи автоматски режим за полнење на целосна првата тогаш се користи рачен режим за 0.
Воведувањето на 5-фаза на чекање :
Не-оптоварување на владата : кога има без оптоварување поврзани со полнач,LED Екран ќе се покаже на напон само,моќ е за 2 W;
Постојан струја : значи батеријата напон е помал од збир на напонот на полначот и потоа да го полначот постојано снабдување полнење тековната за одржување и батеријата батеријата и полначот;
Константен Напон : напредни пулс ширина модулација (PWM) технологија,контрола на држачи за тековните и на излезниот напон точни,избегне overcharge;
Лебдечки на наполнетост на владата : кога батеријата се случува да биде на товар полн,полнач ќе престане со наплата,но, сепак понудата постојано лебди напон и мали тековни на батеријата;
Trickle полнење на владата : кога батеријата напон и струја се приближува поставување на напон и струја,тоа ќе се сврти кон trickle лебди полнење од автоматски режим,тоа значи полнење полна,исто така, може да биде наполнета со варијабилна режим.
Monfara Мотоцикл Батерија Полнач Предност :
1,има силна фан,брзината може да се 4500/мин;
2,Стабилни перформанси,престана автоматски кога полните целосна,пулсот авто оживее и одржување на батеријата;
3,Прегревање заштита : кога температурата на полначот е над 105 C,го полначот ќе престане да работи,кога температурата се намали за 80 C или исклучете го моќ 10 минути на полначот може да работи повторно;
Краток спој заштита : кога има краток спој на полначот престана производството и има beep сигнализација;
4,кога батеријата една клетка напон е помал од 1,5 V полначот не може да започне и да има beeb сигнализација,избегне оштетување на батеријата;
5,кога на поларитетот на полначот е спротивен со батерија,полнач ќе се затвори автоматски и има beeb сигнализација.
3, Aliexpress стандард превозот време на пристигнување е помеѓу 15 и 60 дена (Бразил 60-90 дена).

Останатите карактеристики

боја:
САД, ЕУ
Осветленост Дел Број:
Monfara
Бренд Име:
Monfara
Другиот Дел Број:
Monfara
Материјал Тип:
ABS
Објектот Должина:
190mm
Земја/Регион на Производство:
Кина
Специјални Функции:
автомобил мотоцикл батерија полнач
Објектот Тежина:
0.99kg
Објектот Ширина:
140mm
Производителот Дел Број:
Monfara
Поставување на Возило:
Батеријата
Објектот Висина:
70mm
Производот:
100% Оригинални MONFARA Батерија Полнач
Ветување:
1 Година Гаранција
Текст volt:
110V - 250V
Струи:
10A врв за 12V, 8A врв за 24V
Batterie Capatity:
6 АХ 120 АХ
Полнење фреквенција:
50-60 Hz
Погоден батеријата:
12V 24V Автомобил Автомобилската Мото Камион оловни Batterie
Детали 1:
Интелигентни Пулсот Поправка Led Дисплеј Автомобил, Мотоцикл Батерија Полнач
Деталите 2:
MONFARA Автомобил Автомобилската Мото Камион Мотоцикл Батерија Полнач
Детали 3:
12V 24V Автомобил, Мотоцикл Автомобилската Мото Камион Батерија Полнач

Слични понуди