.

.

Универзална 18X Телескоп Мобилен Телефон Леќа Monocular објектив со 3 во 1 fisheye широк макро леќа+мини tripod за iPhone други

Универзална 18X Телескоп Мобилен Телефон Леќа Monocular објектив со 3 во 1 fisheye широк макро леќа+мини tripod

DEN 1583.52
DEN 982.00
Тековен
Во продавницата


APEXEL 18 X Телескоп Мобилен Телефон Леќа Monocular објектив со 3 во 1 fisheye широк макро леќа+мини tripod за i Phone, Samsung и други паметни телефони
Карактеристики : телескоп има 18 пати зум, која може да се прилагоди на фокусна должина добро. Приватниот детектив фотографирање вештачење, геолошко истражување, шумарство, управување, железнички порта распоред и др.
Макро Леќа
Макро леќа може да донесе јасна фотографии на мали објекти. Линкот attac hment завртки во повеќето дигитална камера големини и е removeable
3.63 x Широк Агол Леќа -ви овозможи фаќање повеќе пејзаж од нормално, тоа е одлично за cityscapes и голема група фотографии.5 инчен
Широк Агол Леќа широк агол леќа може да се пука поголем опсег на сценографијата.
Флексибилни Tripod
1. Отстранлив прилог линк со заклучување копче за пуштање на
Пакетот вклучува : 1 x 18 X Мобилни Telephoto Леќа 1 x 3 во 1 леќи на камерата за полнење 2 x Клип 1 x Флексибилни Tripod 1 x Црни торбичка 1 x ткаенина за Чистење 1 x Мало поле
18x телескоп објектив овозможува да се добие 18x како блиску до објектот, се користи за преземање на снимки на објектот од далеку растојание, и зум е прилагодлив. 360° ротирачкото, можете да го користите секој случај ви се допаѓа 4. Ако тоа паѓа во вода, ве молиме поправка тоа брзо. Тоа е одлично за големи згради, cityscapes или selfie. Мобилен телефон за квалитет на слики може да се подобри, очигледно. Производ вклучува : една telephoto леќа, еден клип, еден ткаенина за чистење. која ќе ве однесе во прекрасен фантастичниот свет. Применливи да се види играта, концерти, туризмот, ги набљудуваат животните љубовници, вести репортер долги снимање итн.
Зголемување : 15 X
Леќи на Изградба : 1 елемент во 1 група
Максимален Дијаметар : 20mm
Забелешка : Со цел да добиете прекрасен ефект кога се користи оваа макро леќи, ќе треба да се одржи на транспарентен капа на површината на објектот што сакате да се пука, бидете сигурни дека не го блокира вашиот извор на светлина и одржување 2-3cm растојание од снимањето објект.
15x Макро Леќа -ви овозможи да се фокусирате на вашиот телефон во 10-25 милиметри на она што ќе се фотографирањето, земете мали нешта во детали, како цвеќиња, монети и на инсекти и др.
Поле поглед на агол : 198°
Леќи на Изградба : 3 елементи во 3 групи
Максимален Дијаметар : 25mm
Забелешка : Бидете сигурни дека објективот е приспособена во право во предниот дел на леќите на камерата на вашиот паметни телефони, како и избегнување на некои замаглување фотографии.На пример, долго cityscapes и голема група снимки Зголемување : 0.
198° Fisheye Леќа -ти даде широк агол перспектива и убава барел дисторзија, тоа ќе ве однесе во прекрасен фантастичниот свет.

Останатите карактеристики

Компатибилен Бренд:
Дланка,Blackberry,Toshiba,Samsung,Apple iphone,LG,Sony-Ericsson,Nokia,Motorola,Panasonic,HTC
Телефон Камера Тип:
Telephoto Лен
Број На Модел На:
APL-T18XDG3
Обликот:
овална
Бренд Име:
APEXEL
Пакување:
Со Мало Поле
Материјал:
Алуминиум + највисок квалитет оптичко стакло
Место на Потекло:
Guangdong, Кина
Компатибилен:
за iPhone и други мобилен телефон

Слични понуди