.

.

4mp видео надзор Надзор, Комплет 4mp Купола Безбедносна Камера Систем 16 ch DVR 1080P 2К Видео Излез Комплет видео надзор Лесен Далечински Преглед на Телефонот

4mp видео надзор Надзор, Комплет 4mp Купола Безбедносна Камера Систем 16 ch DVR 1080P 2К Видео Излез Комплет

DEN 46842.24
DEN 36069.00
Тековен
Во продавницата

*Оваа DVR default VGA резолуција е од 1280*1024, па ви препорачуваме да ја користете го следи со 1280*1024 или повисока резолуција 1920*1080 HDMI за нормална употреба.
Можете слободно да уживате во пет врска режими со овој мулти-функција дигитален видео рекордер. 264
Кодирај капацитет : 16*4 MP
Декодирање капацитет : 16*4 MP/8*4 MP
Снимањето Рамка го Оценувате : 4 MP @8fps /3 [email protected] / 1080 [email protected]
Аналоген влез : 16*4 MP
Дигитален текст : 16*1080 P(Мрежа)
Хибрид текст : 8*4 MP(аналогни)+8*4 MP(Мрежа)
Аудио Влез : 6 РКА на Текст
Аудио Излез : 1 РКА Излез
Аудио компресија : G.за вашата опција : Аналогни / Network / TVI / CVI / AHD+Мрежа.Аголот ќе биде уште поголем,и сликата ќе биде многу појасна .
VGA или BNC да РКА кабел не е вклучена.
Погледнете видео во живо на системот од било каде и во било кое време преку ќе smarphone, маса или КОМПЈУТЕР со advanced P2 P технологија, вие сте во можност да далечински да пристапите до вашиот систем во минути или помалку, не. Кога движење откривање е предизвикана, на DVR автоматски ќе испрати ѕвончето звук и аларм известувања на вашата е-пошта, вклучувајќи слика на лице место. *Поддршка 3.
1 X 16 CH AHD 4 MP DVR NVR HVR 5 во 1 Дигитален Видео Рекордер 16 x HD 4.0
HDD : 1*SATA порта (Max 6 TB/per)
Безжична : 3 G, WIFI (продолжување преку USB)
Општи
Напојување : DC 12 V
Back up метод : Надворешни складирање преку USB
Температурата:-20℃+50℃
Влажност :-10%-90%
USB Глушец:се вклучени
Далечинска Контрола : ДА
Димензија: 370mm(должина)*305mm(ширина)* 70mm(висина)
Тежина:2.0 KG
DVR Јазик
Руски, англиски, фински, француски, германски, грчки, италијански, Јапонски, Полска, Protugal, шпански, Тајландски, Турција романски, Словачка, чешка, арапски, шведски и така натаму
HD видео надзор Безбедносна камера спецификации :
Видео
Слика сензор : 1/3"инчен CCD
Видео квалитетот : 4 MP
Леќи на камерата : 3.0 ПРАТЕНИК CCTV Камери; 16 CH AHD 4 MP Хибрид DVR Рекордер Силна Мрежа на Серверот; Со P2 P Облак Функција; поддршка за USB ,Глувчето,копија; Поддршка на Андроид,iphone,ipad,компјутер,cms преглед; Поддршка VGA излез&HDMI излез(1080 P); Рекорд Резолуција : AHD 4 MP; Со H.0 Лукс
Телото Изградба : Купола со Вграден во Ѕид
Ноќ Визија
Растојание : До 40m
IR-Намалување на Филтер : да
Број на МО Леќа : 24pcs
High-Definition интерфејс излез,Suport за онлајн репродукција,Мобилен далечински управувач,Мулти-прозорец дисплеј со 4 MP Резолуција. 711 A
Снимање
Формат На Компресија : H. *Повеќе начини за пристап на КОМПЈУТЕР, телефон и подлога, може да бидат видени од страна на КОМПЈУТЕР клиент, Телефон СТАН и IE ,Chrome,Firefox,Safari прелистувачот. *P2 P облак услуга за Android/iphone мобилни уреди далечинско видите било каде во секое време.
16 CH 4 MP AHD DVR спецификации :
Систем
Главниот процесор : Вградени процесор
Оперативен систем : Вграден Линукс
Видео&Аудио
Видео Fortmat : PAL или NTSC
Видео компресија : H.

Останатите карактеристики

Изгради-во HDD:
1T, 2T, 3T, 4T
Бренд Име:
HKIXDISTE
Број На Модел На:
HK-16AH-01XH61HA
КОМПЈУТЕРИ на Камера:
16pcs
Должина на кабел:
20м
Резолуција На Видео:
16CH AHD 4MP 5 ВО 1 DVR
моќност:
ЕУ, САД, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА,АУ
AHD DVR NVR HVR 5 ВО 1:
Поддршка аналогни,ahd,tvi,cvi ,ip камера или хибрид на текст
Далечински Видите:
CMS,Android, iPhone, iPad, Internet Explorer, итн
DVR Карактеристики:
HDMI 1080P излез / USB 3G и WIFI / P2P iCloud/onvif
Камерата Резолуција:
4.0 ПРАТЕНИК,Ноќ Визија,IR-НАМАЛУВАЊЕ на
Видео:
16CH текст/1CH VGA, 1CH HDMI ™ излез
Аудио:
6CH аудио влез,1CH аудио излез(РКА)
AHD DVR Јазична Поддршка:
мулти-јазик(англиски,руски,шпански, итн...)
Гаранција:
3 Години

Слични понуди