.

.

Голема црна кристал лустерот осветлување луксузна вила led лустерот светлина тела Хотел culb сала скалите долго кристал светилка

Голема црна кристал лустерот осветлување луксузна вила led лустерот светлина тела Хотел culb сала скалите долго

DEN 67104.00
DEN 59052.00
Тековен
Во продавницата


Материјал : насликани железо база+Ниво А+/K9 кристали+висок квалитет насликани метал грб
*Големина : 2-слој,24 светла /грб(16+8),Diameter140cm/55.1 инчи,Height100cm/39.4 инчи+синџир 30cm(синџир е должината е побарано од нив,е прилагодлива висина
Bulbholder & Кол : E14/E12 bulbholder, 24 светла(16+8),16+8*3(led) или 25w ( може да се користи за заштеда на енергија светилка или LED сијалица),светилки не се вклучени
Боја : црна
Напон : 110 V - 240 V (Ние ќе подготви осветлување напон според напонот на купувачите земји)

Останатите карактеристики

Тип На Објект:
Лустери
сертификација:
ЕМК,ССА,ГШ,RoHS,PSE,CQC,УЛ,VDE,LVD,CCC,FCC,CE
Гаранција:
3
Е Светилки Вклучени:
No
Заврши:
Полиран
Напон:
240V,230V,120V,90-260V,110-240V,220V,110V
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
Тело Материјал:
Железо
Сенка Ветер:
Up
Стил:
Арт Деко
Број На Модел На:
sy93
Карактеристики:
голема црна кристалните лустери
База Тип:
E14
Сенка Тип:
Shadeless
Бренд Име:
Timebus
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Прекинувач:
Никој
Извор На Енергија:
AC
Е dimmable:
No

Слични понуди