.

.

мастило првенство кол 90mm автоматско единствена боја блиску мастило првенство подлога печатач машина

мастило првенство кол 90mm автоматско единствена боја блиску мастило првенство подлога печатач машина

DEN 121776.00
Тековен
Во продавницата


4 Како корисници се бара, машина се две програма, еден велосипедизам и автоматско печатење.
7 телото е Легура Фрлија Алуминиум , тогаш тоа е полесен и издржливи.
3 функција на оваа машина е стабилна и Microcomputer контролирање.
6 машината за печатење многу стабилен, посебно амортизацијата уред. Неколку парчиња од машината може да се произведе линија. Нивните време на испорака околу 5-7 работни денови.
мастило првенство кол 90mm автоматско единствена боја блиску мастило првенство подлога печатач машина пронајде плоча големина 4x8inch
Подлога машина за печатење е широко се користи како промотивен производ принтери, медицински и електронски уред,
автомобилската дел и текстилни печатачи во голем број на индустрии (облека печатење, промотивен производ, медицински и сл. Ако ха пет било какви посебни барање, ве молиме оставете масажа за нас. Големина на печатење
70x 70mm или Dia75
Прилагодливи влошки големина
на металните плоча
10-40 mm
Снабдување воздух
6 Бар
Напонот на изворот
220/110v VAC/ 1 Фаза 20 W
Димензија :
710mm X 600mm X 14200mm
Нето Тежина
160 КИЛОГРАМИ
Accessaries :
1 книга на англиски јазик прирачник
1 сет на алатки
1 парче мастило првенство
1 парче подлога како изборен
Вистинската Слика за оваа машина :
Пакет за оваа рампа печатење машина :
Иверица случај за добро на испорака за зачувување на машина спаси
По услуга :
Гаранција : 1 година
Примероци за оваа електрични подлога печатач :
Испорака Начин :
DHL, FEDEX ОДНОСНО, FEDEX IP,ТНТ, UPS-от,Aramex Итн.
затворете мастило првенство подлога печатач машина Параметар
Реден Број :
ДО-160 AE
Печатење во боја
ЕДЕН
Брзина На Печатење
1800pcs/ час
Макс метална плоча
100x 2000mm
Мастило првенство Големина
00mm
Макс.
2 Има добра локација. Работната маса и се користи возраст е долга. На worktable е прилагодлив, како пред/црна, лево/ десно и кој било агол.
5 цилиндар е Germeny Фесто.
Голем пакет можеме да организирање на испораката од страна на море или на вашиот спедитор е агент како вашата точка.)
Производ Материјал :
Пластика, керамика, метал, стакло, дрво, Сликарство, површина и сл. Печатење на екран гума,
Машини за шиење
Топлина Притиснете машина за печатење Т маици, капи,чаши, коцки
куче ознака или ПВЦ врежана машини
топол печат машини за кожа/дрво/пластика
.
Upart Линија Продавница Се : Рампа печатење машина Серија : Прирачник за мастило првенство рампа печатење машина, Прирачник отвори мастило рампа печатење машина
Автоматско 1-6 боја на подлога за печатење машини
Accessries : Мастило првенство, челични плочи за печатење на Екран машини
manual екран печатење машина, автоматско печатење на екран машини за печатење со рамни или круг производи.

Останатите карактеристики

Двострано Печатење:
No
Број На Модел На:
ДО-160AE
Бренд Име:
UUUPART
Поддржува Мрежа За Печатење:
No
Стил:
боја
Хартија Храна Режим:
упатство
Напон:
220-240V
Брзината На Печатење:
24ppm
Примена:
За Комерцијални
Употреба:
рампа печатење машина
Макс. Големина На Хартија:
100x 200mm
Интерфејс Тип:
N/A
Тип:
рампа печатење машина
Точка име :
затворете мастило првенство подлога печатач машина
Макс челик големина :
100x 200mm
Мастило првенство дијаметар:
90mm
Макс печатење област:
кол.70mm

Слични понуди