.

.

Турбина кертриџ chra RHF5-2B/KHF5-2B 28201-4X700 За Hyundai Terracan 2.9 CRDi J3 / J3CR 120 KW 163 КС 2003 28201-4X701

Турбина кертриџ chra RHF5-2B/KHF5-2B 28201-4X700 За Hyundai Terracan 2.9 CRDi J3 / J3CR 120 KW 163 КС 2003

DEN 5280.00
DEN 4171.00
Тековен
Во продавницата


Турбина кертриџ chra RHF5-2 B/KHF5-2 B 28201-4 X700 За Hyundai Terracan 2.9 CRDi J3 / J3 CR 120 KW 163 КС 2003 28201-4 X701
Турбополнач Дел Број : KHF5-2 B RHF5-2 B ОЕМ Број : 28201-4 X700 28201-4 X701 28201-4 X710 Ќе одговара за автомобил : За HYUNDAI Terracan Автомобил 2.9 CRDi 2003-06 2.9 L J3 CR J3 2.9 CRDi 163 HP

Останатите карактеристики

Земја/Регион на Производство:
Кина (Копно)
Објектот Ширина:
15
Објектот Висина:
15
Другиот Дел Број:
28201-4X701 28201-4X710
Објектот Тежина:
1.5
Специјални Функции:
моторот
Осветленост Дел Број:
KHF5-2B RHF5-2B
Hyundai Модел:
Terracan
Terracan-Година:
2007 година
Поставување на Возило:
моторот турбополнач
Материјал Тип:
железо к18
Производителот Дел Број:
28201-4X700 28201-4X701 28201-4X710
За Возило Брендови/Модел:
Hyundai
Објектот Должина:
16
Гаранција:
12 месец
Materinal:
железо к18
Дел Број 1:
28201-4X700 28201-4X701 28201-4X710
Дел Број 2:
KHF5-2B RHF5-2B
Дел Број 3:
28201-4X701 28201-4X710
тип 1:
турбо полнење / турбо core
тип 2:
турбо chra / турбо кертриџ
ОДГОВАРА ЗА:
За HYUNDAI Terracan Автомобил 2.9 CRDi 2003-06 2.9 L J3CR J3 2.9 CRDi 163HP
Одговара за 2:
за Hyundai Terracan 2.9 CRDI J3 / J3CR 2003-2006

Слични понуди