.

.

Плоштад Led Панел Светлина SMD 2835 3W 6W 9W 12W 15W 18W 20W AC 85-265V Led Таванот Вдлабнати светилка Led вградна светилка+возачот за внатрешна

Плоштад Led Панел Светлина SMD 2835 3W 6W 9W 12W 15W 18W 20W AC 85-265V Led Таванот Вдлабнати светилка Led

DEN 317.76
DEN 200.00
Тековен
Во продавницата


1 Револуционерна ултра-тенок рамен осветлување.
2 Професионални технологија за осветлување на дифузија.
3 Нови концепти за дизајн од светлото технологија.
4 Нов дизајн за насочуваат средина апликација.
5 Апсолутно тенка, Светлина тело дебелина од само 20 MM.
6, заштеда на Енергија, Висока ефикасност, заштеда на енергија,Не-УВ осветлување извор.
7 Трајни употреба, Подолг сервисен живот до 50.000 часа.
Спецификации :
Име на производ : led панел светлина
Wattage : 3/6/9/12/15/18 W
LED Type : SMD висока светла led чип
Телото Боја : бела
Влезен напон : AC 85-265 V 50/60hz
Светлината Боја : Топло Бела : 2800-3200 K ,
Кул Бело : 5500-6000 K
Школка Материјал : Алуминиумски +Акрилик маска
Топлина Мијалник Материјал : Висок квалитет на алуминиум
Работна температура : -20-55°C
CRI >83
Фактор на моќност 97%
Животниот век : >100,000 часа
Пакет :
1 X LED Панел Светлина
1 X Возачот

Останатите карактеристики

Емитуваат Боја:
Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
3w, 6w, 9w, 12w, 15w, 25w
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Панел Светла
сертификација:
RoHS,CE,CCC
Напон:
85-265V
Употреба:
Индустриски
Гаранција:
3 години гаранција
Тело Материјал:
Алуминиум
Бренд Име:
GAINLUMEN
Моќ Толеранција:
3%
Извор На Енергија:
AC
Е dimmable:
No
Зрак Агол(°):
120
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Панел Светла

Слични понуди