.

.

БОЛНИТЕ DT50-P1113 Средината на Опсегот Растојание Сензори,Следење на Фотоелектрически Око

БОЛНИТЕ DT50-P1113 Средината на Опсегот Растојание Сензори,Следење на Фотоелектрически Око

DEN 20640.00
Тековен
Во продавницата

Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, ако сте задоволни со нашите производи и услуги, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации до нас. 30 V 1) 2)
Бран
≤ 5 Vpp 3)
Потрошувачка на енергија
≤ 2.
За превозот :
1.1 W 4)
Иницијализација на време
≤ 250 ms
Загревање време
≤ 15 мин
Домување материјал
Домување цинк умре екипа (ZNAL4 CU1)
Акрилик стакло (ПММА)
Тип на врска
Машки конектор, М12, 5-пински
Индикација
LC дисплеј, 2 x LED
Тежина
200 g
Комплет оценка
IP65
Заштита класа
III
Функција : Сигурен мерење и откривање на Имунитетот на амбиентална светлина Висока префрлување повторливост (± 2.
4) 90 % ремисија.Овој производ усвојува лет време мерење принцип да се открие, мерка за брза, точна.
7) бранова Должина : 658 nm, макс.5 mm 1) 2) 3)
Точноста
± 10 mm 4)
Време на одговор
20 ms / 30 ms 3) 5)
Излез време
≥ 4 ms 6)
Извор на светлина
Ласерски, црвена
Класа ласер
2 (EN 60825-1) 7)
Typ.

Останатите карактеристики

Број На Модел На:
DT50-P1113
Тип:
Фотоелектрически Префрлате
Мерен Опсег:
0.2~10m
Извор На Светлина:
Ласерски, црвена
Светло место големина:
15 mm x 15 mm
Место на Потекло:
Германија
Резолуција:
1 мм
Излез време:
Поголема или еднаква на 4 ms
Напон:
DC10 V~30 V
Класа ласер:
2 (EN 60825-1) 7)
Време На Одговор:
20 ms / 30 ms 3) 5)

Слични понуди