.

.

Vigtech7` видео спогодба видео doorphone звучникот спогодба систем бел монитор отворено со водоотпорен & IR камера

Vigtech7` видео спогодба видео doorphone звучникот спогодба систем бел монитор отворено со водоотпорен & IR

DEN 3584.64
Тековен
Во продавницата

Вкупната должина на врска кабли НЕ може да надмине 100 метри.3 mm Димензија 160mm(L) x72mm(W) x 24mm(H) за Инсталација Површината монтиран Материјал МЕТАЛ Нето Тежина(g) 350g Модел C9 Затворен Следи Екран 7" LCD Дигитален 4 : 3 Приказ на Ефективни Пиксели 800 x 480 Одложување Повикувајќи Време 120s ± 10% Одложување следење на време 40-ти години ± 10% Адаптер за Внесување глобална напојување за AC100 - 240 V 50-60 HZ Адаптер за Излез DC15 V Единица Потрошувачка Помалку од 6 W 400m A, standby од 1.1 W Работна Температура -20 степени ~ 60degrees Инсталација Ѕид монтирани Димензија 245mm(L) x 150mm(W) x23mm(H) Тежина 350g Модел WJ716 Она што е во кутијата :
Abouts НАС
.
Внатрешна Единица Спецификација : големина на Екран : 7"(16 : 9 екран) Резолуција : дигитални : 800(RGB)×480 Pixel Визуелна агол : до 50 степен, надолу 70 степен, лево или десно 70 степен на Осветленост : 200cd/centiare тон на Ѕвонење : chorded полифоничен звук на ѕвонење Чувствителност : 56db Сигнал систем : PAL/NTSC (изборен) Влезен напон : AC 100 V-240 V ~ 50 Hz/60 Hz Целокупната Потрошувачка на Енергија : ≤6 W(400m A) Стенд-бај Потрошувачка на Енергија : Адаптер Карактеристики : 15 V DC 1000-1500m A Време на Разговор Губеа : 120 S±10% Следи Време на Одложување : 40-ти години±10% Ефикасен растојание : 200 M(4×0. Ние ви препорачуваме тестирање на вратата телефон комплет со нашите оригинални кабел пред инсталацијата, и растојанието меѓу единиците не треба да биде премногу блиску(3 метри далечина може да биде во РЕД), додека тестирање, или тоа ќе предизвика бучава звук. Ви благодариме Забелешка : кабли се многу лесно да се најде во вашиот локален пазар како што се меѓународните стандарди.75 М centiare) Оперативни Температура : -20~+60 степен Релативната влажност : 10%~90%(KH) Внатрешна единица за инсталација метод : ѕид-монтирани тип
Отворено Одделение Спецификација : Инфрацрвена ламба осветлување растојание : приближно 4 метри се Здобијат со контрола : авто Резолуција : 700 линии време на Разговор губеа : 120 S±10% Слика пренос на далечина : приближно 200 метри Визуелна агол : 92 KW : Моќност : 15 V DC (предвидено од страна на продолжување на телефон директно) Камера : Висока дефиниција и шарени CMOS/CCD(изборен) Отворено инфраред ноќ визија функција : 10 ЛУКС инфраред Оперативни Температура : -20~+60 степен Надворешна единица инсталација метод : вградени или ѕид-монтирани тип
Забелешка : Вашата врата е electrically контролирани заклучување може да биде директно поврзан со надворешна единица за отклучување на вратата ,ако сте инсталирање на исклучување заклучување или електромагнетни брави, ве молиме пристап до струја на надворешна единица. Спецификација : Отворено Камера Резолуција 700 TVL Ноќ Визија Оддалеченост Повеќе од 2 метри Работна Температура -20 степени ~ +60 степени, Интензитет на Осветлување 0.

Останатите карактеристики

Метод На Конекција:
Жичен
Материјал:
abs метал
Екран Тип:
боја
Контрола На Пристап:
Никој
Инсталација:
Монтирање На Ѕид
Тип:
Спогодба Систем
Врата:
Yes
Сензор Големина(Инчен):
1/3
Водоотпорен:
Yes
Зона За Внесување:
Никој
Агол На Гледање (°):
92
Камерата тип на Сензор:
CMOS
Екранот Големина на Екранот(инчи):
7
Samrt Дома Интерфејс:
No
Број На Модел На:
WJ716C9
моќност:
15V DC
Комплет За Конфигурација:
Еден на еден видео doorphone
Бренд Име:
vigtech
IP Камера Интерфејс:
No
Комуникациски Интерфејс:
Жичен
Одговарање На Режимот:
Hands-free
Технологија:
Аналогни
Камерата:
700TVL линија
Резолуција:
800x480
моќност:
100-240V

Слични понуди