.

.

LED Расте Светлина E27 центарот на Вниманието на Растенијата Крушка Светилка широк Спектар Цвет Затворен Растенијата Стакленички Vegs Хидропоника AC220V Расте Кутија

LED Расте Светлина E27 центарот на Вниманието на Растенијата Крушка Светилка широк Спектар Цвет Затворен Растенијата

DEN 97.92
DEN 73.00
Тековен
Во продавницата


36 LEDs :
54 LEDs :
72 LEDs :
Карактеристики :
2017 НАЈНОВИТЕ 100% Сосема Нов Epistar SMD LED Расте Место Светло
Удобно и Светла за осветлување на животната средина
Карактеристики : Зголемување на родот и намалување на растот круг
За : Хидропоника Зеленчук,Билки и Цветни растенија
Сина(430nm-490nm, им Помогне на растенија се зголемува); Црвено(620nm-690nm, им помогне на Цветни растенија)
Спецификација :
База тип : E27
Влезен Напон : AC200 V
LED type : SMD 2835
LED количина : 36pcs 54pcs 72pcs
Животниот век >50000hours
Складирање Состојба : -40~75 степен
Работна Температура :
Материјал : Пластика
Пакет :
1 X led растенијата сијалица
'

Останатите карактеристики

Wattage:
36LEDs, 54LEDs, 72LEDs
Бренд Име:
LEDSMITH
Извор На Енергија:
AC
Напон:
220V
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Тело Материјал:
ABS
Е dimmable:
No
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
12 monthes
Број На Модел На:
DB085-36D
Ширина:
1.9in 48mm
Должина:
2.2inch
Карактеристики:
Conicalness
Тип На Објект:
Расте Светла
Тип На Објект:
Расте Светла
Број на чип:
36pcs/54pcs/72pcs
Влезен Напон:
AC200
CRI:
≥80
боја:
Црвена+Сина
Материјал:
Пластични

Слични понуди