.

.

Турбо кертриџ core GT1544S турбополнач CHRA за Алфа-Romeo 156 1.9 JTD AR32302 105HP 1997-2000 701796-0001 701796

Турбо кертриџ core GT1544S турбополнач CHRA за Алфа-Romeo 156 1.9 JTD AR32302 105HP 1997-2000 701796-0001 701796

DEN 4800.00
DEN 3648.00
Тековен
Во продавницата

Турбо кертриџ core GT1544 S турбополнач CHRA за Алфа-Romeo 156 1.9 JTD AR32302 105 HP 1997-2000 701796-0001 701796
Ве молиме проверете дел број на вашиот стар турбо компресор домување пред да го купите !
Турбополнач Дел Број :
700830 454165 700999 454006 702339 702339-0001 701000-0001 701796
701796-5001 S 701796-0001 703753 703753-0001
ОЕМ Број :
7701471634 7711134065 7700108948 7700107795 7700872574
46437390 46514478 46434957 46530592 46434957 46514481
46480117 7700111747
1.За "Рено" Clio II / Espace III / Kangoo јас 1.9 DTI F9 Q F8 Q
2.За Рено Лагуна I / Megane I / Сценски јас 1.9 DTI F9 Q F8 Q
3.За Fiat Brava / Браво I / Мареа 1.9 ТД 75 S 182.AF 182 A8.000
4.За Fiat Brava / Браво I / Мареа 1.9 ТД 100 S 182 A7.000
5.За Алфа-Ромео 145 / 146 / 156 1.9 JTD AR32302
6.За Fiat Brava / Мареа / Multipla 1.9 JTD 182 B4.000
7.За Lancia Lybra 1.9 JTD AR32302
8.За Volvo S40 јас 1.9 D / V40 1.9 ТД F9 Q 730
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

Останатите карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Објектот Тежина:
1.4kg
Бренд Име:
Турбо DFO
Автомобил Производител:
Алфа
Модел Година:
1997-2000
Име На Модел:
GT1544S
Специјални Функции:
701796-5001S
Објектот Ширина:
15cm
Поставување на Возило:
Turbo
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Должина:
15cm
Објектот Висина:
15cm
Материјал Тип:
к18
Frequence Опсег:
Алфа-Romeo 156 1.9 JTD
Одговара за автомобил 1:
За Рено Clio II / Espace III / Kangoo јас 1.9 DTI
Одговара за автомобили 2:
За Рено Лагуна I / Megane I / Сценски јас 1.9 DTI
Одговара за автомобил 3:
За Fiat Brava / Браво I / Мареа 1.9 ТД 75S 182.AF
Одговара за автомобил 4:
За Fiat Brava / Браво I / Мареа 1.9 ТД 100S
Одговара за автомобил 5:
За Алфа-Ромео 145 / 146 / 156 1.9 JTD
Одговара за за во автомобил 6:
За Fiat Brava / Мареа / Multipla 1.9 JTD
Одговара за автомобил 7:
За Lancia Lybra 1.9 JTD
Одговара за автомобил 8:
За Volvo S40 јас 1.9 D / V40 1.9 ТД
Дел Број 1:
700830 454165 700999 454006 702339 702339-0001 701000-0001 701796
Дел Број 2:
701796-5001S 701796-0001 703753 703753-0001

Слични понуди