.

.

1 buc AT89C2051 Дигитални 4 Бита Електронски Часовник Електронски Производство Suite DIY Комплет

1 buc AT89C2051 Дигитални 4 Бита Електронски Часовник Електронски Производство Suite DIY Комплет

DEN 109.44
Тековен
Во продавницата

AT89 C2051-врз основа на четири електронски часовник за полнење
Комплет Модел : YSZ-4
Напон : 3 V-6 V
PCB Големина : 52mm * широк 42mm
Функција :
1. Секунди корекција (за прецизно Училиште)
2. Префрлете се на секоја минута независен приказ интерфејс
3. целата поента на време (8-20 o'clock свири може да биде исклучено)
4. Две прилагодувањата за аларм (можете да го исклучите алармот функција)
Комплет Карактеристики :
A. 0.56 инчен посебни црвено дигитален часовник за прикажување;
Б. Увоз AT89 C2051 за господар чип;
В. 1.2 мм дебел PCB направени од воени одделение FR-4 одбор;
D. точни времето на патување, патување време грешка спектар грешка -1 до +1 секунди на секои 24 часа.
1 BUC AT89 C2051 Дигитални 4 Бита Електронски Часовник Електронски Производство Suite DIY Комплет CK

Останатите карактеристики

Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Бренд Име:
SHANGSIMOUDLECX
Компатибилен:
Рачни Играч,Конзола За Игри,Kinect,PlayStation Move

Слични понуди