.

.

Flysky FS-A8S јас-АВТОБУС SBUS Излез Мини Ресивер со ППМ 2.4 G 8CH RX За Рк Авион Компатибилен со FS-i4 FS-i6 FS-i6S F20427 FS

Flysky FS-A8S јас-АВТОБУС SBUS Излез Мини Ресивер со ППМ 2.4 G 8CH RX За Рк Авион Компатибилен со FS-i4 FS-i6

DEN 719.04
DEN 589.00
Тековен
Во продавницата


Оригиналниот Flysky FS-A8 S 2.4 G 8 CH Мини Ресивер со ППМ јас-АВТОБУС SBUS Излез За Рк Авион Компатибилен со FS-i4 FS-i6 FS-i6 S
FS-A8 S е компактен 1-начин приемник наменета за мулти-роторот авиони. Таа користи AFHDS 2 A(Aotumatic Frequescy Подрипнувајќи Дигитален Систем) протокол, поддржува standart ППМ излез и јас-АВТОБУС поддршка за до 18 канали. Опис : Brand Name : Flysky Точка Име : FS-A8 S Приемник Канали : PPM 8 CH, i-АВТОБУС 18 CH Модел тип : Мулти-роторот Фреквентен опсег : 2.408-2.475 GHz b и ширина : 500 KHz б и број : 135 RX Чувствителност : -92 d Bm 2.4 GHz систем : AFHDS 2 A тип на Модулација : GFSK DSC порт : PPM/i-АВТОБУС/С АВТОБУС метод на Пренос : FHSS Податоци излез : 1.5 mm*3 Pin PPM/i-АВТОБУС/С АВТОБУС Антена должина : 26mm (Не вклучувајќи месинг контакти) Влез за напојување : 4.0-8.4 V Екранот метод : Не ДОВЕДЕ земјата пречки ( Пренесување и примање на 1 m од земја) : >300 метри Работат на струјата : 40m A Секој канал податоци : зависи од предавателот Канал задоцнување : Големина : 20*14*5.3 мм Тежина : 1.2 g Сертификат : CE0678, FCCID : N45 ZA8 S00 Компатибилен Предавател : Компатибилен со FS-i4, FS-i6, FS-i6 S, FS-i6 X, FS-i10, FS-GT2 E, FS-GT2 G, FS-GT2 F Пакет се Вклучени : 1 X Flysky FS-A8 S 2.4 G 8 CH Мини Ресивер
Ви благодариме за вас избере нашиот производ , ние сме доверливи ,ако имате било какви прашања ,ве молиме порака со нас слободно , ние би сакале да се обиде нашите најдобри за решавање на вашиот проблем .

Останатите карактеристики

Бренд Име:
ЛЕТААТ НЕБОТО
Материјал:
Композитен Материјал
РК Делови и Accs:
Примачите
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Кит класа
За Возило Тип:
Авионите
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки

Слични понуди