.

.

2X Живот Големина Професионални Едукативни Исчистите белите Дробови Сегмент Анатомија Медицински Модел

2X Живот Големина Професионални Едукативни Исчистите белите Дробови Сегмент Анатомија Медицински Модел

DEN 4226.88
Тековен
Во продавницата


Производ Објект : 2 X Живот Големина Професионални Едукативни Исчистите белите Дробови Сегмент Анатомија Медицински Модел
Големина : 2 X Живот Големина
Материјал : ПВЦ
Функција :
1.Овој модел претставува 10 сегменти во правото на белите дробови и 8 во лево. На дистрибуции на бронхијална дрво може да биде забележано преку транспарентен белите дробови.
2.Право на белите дробови : право горниот лобус ( 3 сегменти), право среден лобус (2 сегменти), право инфериорни лобус (5 сегменти).
3.Лево на белите дробови : лево горниот лобус (4 сегменти), лево инфериорни лобус (4 сегменти).
4.Hilus на белите дробови
5.Овој модел е направен од високо-квалитетни ПВЦ пластика.
Секој Обид за Едно Парче!

Останатите карактеристики

Предмет:
Медицински Науки
Тип:
анатомски модел

Слични понуди