.

.

CCDCAM Full hd 8ch nvr комплет со 3 мегапикселна ip камера систем за безбедност 3mp ip камера полнење

CCDCAM Full hd 8ch nvr комплет со 3 мегапикселна ip камера систем за безбедност 3mp ip камера полнење

DEN 31200.00
Тековен
Во продавницата

Видео компресија формат H.2 Електронски Shutter 1/50(1/60)s-1/100,000 s Леќа 6mm HD Фиксна Леќа Леќа Планината М12/C/CS Mount IR-LED 42pcs 5 IR-LED го Осветлуваат Растојание 40m IR растојание Компресија Компресија Стандард H.1 M ~ 10 Mpbs Слика HDR само во 2 MP случај , HDR до 100d B Квалитет 3 D-DNR,BLC,AWB,авто ISO Резолуција Главна Струја : 2560×1440 20fps(4 MP),
2304×1296 25fps(3 MP),1920×1080(2 MP) 30fps Под Крак : ,640×360,352×288,320×180(1-30fps) Мрежа Параметар Поставувања ВЕБ конфигурирате и на OSD поддржани, во Реално време за снимање,
Пренос и репродукција, Симнете;Движење откривање на Приватност Маска Поддршка 4 област може да се постави Основните Анти-треперење, Dual поток, Чукање на срцето, заштита со Лозинка Протокол HTTP/Onvif/RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP/P2 P Аларм Поддршка Движење Откривање, Врски Алармот, Поврзаност со снимањето,
Сензор активира алармот функции Интерфејс Видео Излез RJ45 Мрежен Интерфејс 1 RJ45 Ethernet интерфејс, 10/100 адаптација Други Работата на животната Средина -10°C- +60°C;≤95% Водоотпорен Критериум IP66 Напојување 12 V DC Пакет Големина 20x12x10cm Нето Тежина
0.1 Видео Рамки Реално време PAL/NTSC 3 [email protected]~25 FPS 4 [email protected]~20 FPS Видео поток излез Поддршка прилагодливи поток 0. Аудио компресија формат G. 264 Дисплеј Резолуција на Сликата 5 M/3М/1080 P/960 P/720 P Репродукција Резолуција на Сликата 5 MPx4ch* 40fps
1080 Px9ch* 225fps ,
720 Px9ch* 225fps Движење Откривање може да се постави 192(16×12)компјутери движење откривање област eachchanneland
мулти-ниво на осетливост(1-6 нивоа прилагодливи) за Приватност Маскирање зависи од ipc Аудио spec.0 ПРАТЕНИК во реално време IP Камера Image Sensor 1/3" CMOS OV4689 S2 L 600 MHz/128 M DDR3 Ефективни Пиксели 2560(H)x1440(V) Ден/Ноќ IR-НАМАЛУВАЊЕ на филтер Мин.0 порти HDD поддршка 2pcs SATA HDD внатре Моќ DC +12 V потрошувачка на енергија 16 W-18 W(не вклучуваат HDD) Операција температура од 0°C-+ 55°C Работа влажност 10% - 90% Demension 335 MM*252 MM*50mm(1 U височина) Тежина 2.12 KG(не вклучуваат HDD)
Камерата СПЕЦИФИКАЦИИ :
Модел на EC-IW6303 Камера Тип 3.Осветлување Боја 0.
NVR :
>9 CH NVR
>Playback 9 ch*1080 P
>Аудио влез 9ch
>Поддршка onvif, p2p
>Поддршка 2 SATA, до 4 TB
IP Камера :
>3 MP реално време IP камера
>42pcs ir-led диоди, 6mm 3mp фиксна КС леќа
>P2 P функција, Движење откривање
>Ноќ визија камера, IR-НАМАЛУВАЊЕ на филтер
>Водоотпорен IP66
NVR СПЕЦИФИКАЦИИ :
Модел NVR7109 F Оперативен систем Вграден ЛИНУКС оперативен СИСТЕМ Видео spec. 264 Главниот Профил/Висок Профил 5. 711 двонасочна аудио 1ch Снимање Снимање на Владата Прирачник за Снимање, Движење Откривање на Снимањето, Времето за Снимање,
Аларм за Снимање, Снимањето складирање HDD,Мрежа Рамка го оценувате 30 fps NTSC;25fps ПАЛ Кодирај способност за Снимање 9ch 720 P/1080 [email protected];
9ch 5 [email protected]Резервната 10fps Режим Поддршка HDD, USB Флеш Диск продавница и копија Видео Мрежата Видео Влезот 9ch Видео излез 1ch CVBS(BNC), 1ch VGA и 1ch HDMI Audio Аудио Влез 9ch IPC Композитни Audio Аудио Излез 1ch(поддршка двонасочна аудио) Аларм Алармот на Текст не Аларм Излез нема Други Мрежа 1x10/100 Mbps,RJ45 портата; USB 2 USB 2.

Останатите карактеристики

Сигнал Систем:
PAL, NTSC
Бренд Име:
CCDCAM
Тип:
ip камера
Стил:
Куршум Камера
Висока Дефиниција:
1080P(Full-HD)
Конективност:
IP/Жичана Мрежа
Леќа (mm):
6mm
Поддржани Оперативни Системи:
Windows XP,Windows 7,Windows 8
Број На Модел На:
NVK03
Сензор:
CMOS
Технологија:
Инфраред
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Сензор Бренд:
SONY
Поддржани Мобилни Системи:
iPhone OS,Андроид
Камерата:
3mp ip камера
ir-led:
42pcs
HDD:
поддршка 1SATA, до 4TB
IR Спектар:
30m
WIFI:
Поддршка
P2P Функција:
Поддршка
Движење Откривање:
Поддршка движење откривање на снимање
Водоотпорен:
IP66
is_customized:
Yes

Слични понуди