.

.

Модерната K9 Кристал ВОДЕНА Бања Make-up Огледало Светлина Кул Бело Ѕид Sconces Светилка 90-260v од Нерѓосувачки Челик Кабинет Суета Осветлување

Модерната K9 Кристал ВОДЕНА Бања Make-up Огледало Светлина Кул Бело Ѕид Sconces Светилка 90-260v од Нерѓосувачки

DEN 960.00
DEN 720.00
Тековен
Во продавницата


Напомена :
1. Кога пакетот ќе пристигнат на вашата земја царинските или размена, контакт со нив позитивно, ве молиме. Ние одбие било каков спор во врска дека во пакетот се задржуваат од страна на купувачот 's царината, за причината од страна на купувачот неподготвеност ја преземе контролата на данок или некомпатибилност со локалните обичаи ослободување пакет.
Опис :
Pruduct : Огледало Светлина/Бања Ѕид Sconces
Напон : 85-265 V AC
Извор на светлина : LED
Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик+Акрил+Кристално
Светла боја : Бела, yelow светлина, топло бела (Овој контекст вклучува три светлина бои, притиснете го прекинувачот еднаш , една боја)
Температура на бојата : Бело(6000-6500k),Топло бела(2700-3400k) Жолта (2800k-3200k)
Моќност : 3 W за еден сијалица
Големина : Круг абажур 3 приклучоци : 48*5*12cm, 4 приклучоци : 58**5*12cm
Плоштад абажур 3 приклучоци : 48*5*11cm, 4 приклучоци : 58**5*11cm
Број на Светилки : 3/4
Wattage : 9w, 12w
Предложи Соба Големина : 5-10 m2
Стабилни перформанси,Лесна инсталација, Повеќе од 50000 часа живот
Идеален за Дневна соба, Купатило огледало пред осветлување, Mural ,Суета маса и Уметноста дисплеј или домашна употреба
Пакет се вклучени :
1x Wall LED Светилка
Ова огледало светлина вклучува три светлина бои (бела, топло бела, жолта). Изберете
светла боја слободно.(Само притиснете го вклучите копче)
За Пакет
Светилка е спакуван во пена.Да празнина голем волумен на пакети и намалување на damagement,светилка обично е пратен како додатоци. Вие треба да го инсталирате откако ќе се добие.
За Превозот
Тоа обично трае 3 до 7 дена пред да можете да ги пратите на линија, откако ќе бидат испратени.Ако сè уште не се светилка кога времето за испорака е крај или повеќе, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ја ќе светилка или ви даде надоместок.
За Оштетените
Ако светилка е оштетен кога ќе го добиете светилка,ве молиме контактирајте со нас и не се отвори спорот. Ние ќе го продолжи времето за испорака и испрати вас, додатоци, така што може да го замени тоа.
За Сопствени
Тоа е клиентот е должност да го исчистите обичај, и плаќаат за даноци.Со цел да се намали даночното,ние може да ви испрати светилка со неколку кутии.Покрај тоа,ние може да напише малку вредност на страната, ако ви треба.

Останатите карактеристики

Абажур Боја:
круг 3lmap, круг 4lmap, плоштад 3lamp, плоштад 4lamp, Круг 2lamp, Плоштад 2lamp, Круг 1lamp, Плоштад 1lamp
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K), Кул Бело(5500-7000K)
Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
Карактеристики:
Концизен, модерен, Современ
Гаранција:
2 години
Осветлување Област:
1-3square метри
Извор На Енергија:
AC
Примена:
Бања
Сенка Тип:
Shadeless
Тело Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Боја На Каросеријата:
Светло Сива,Бела
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Стил:
Модерна
Сенка Ветер:
До & Долу
Бренд Име:
LUOFULANG
Напон:
90-260V
Техника:
обложено
Материјал:
Кристално
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Број На Модел На:
770
База Тип:
Оптоварување
Е dimmable:
No
сертификација:
CCC
Употреба:
Индустриски
Број на извори на светлина:
1
Тип На Објект:
Ѕидни Светилки

Слични понуди